7 najlepszych marek laptopów

laptop

Marka laptopa, marce nie równa. Niektórzy producenci wypuszczają na rynek znacznie lepsze produkty od swojej konkurencji. To właśnie taki sprzęt jest pożądany i każdy chce go mieć. Jaki jest jednak ranking tych producentów? Kto produkuje najlepszy sprzęt? W jakie laptopy najlepiej jest inwestować? I czy trzeba inwestować wiele pieniędzy w dobry sprzęt, czy też jest on dostępny niemal dla każdego? Oto ranking sześciu najlepszych marek laptopów.

Co jest na samym szczycie?

Numerem jeden wśród laptopów, według magazynu Laptop Magazine i przeprowadzonego przez nich rankingu Best & Worst Laptop brands 2018, jest Lenovo. W sumie uzyskał on najwięcej punktów, które pochodziły z takich kategorii, jak recenzje, design, wsparcie techniczne oraz gwarancja, innowacje oraz wartość i wybór. To właśnie ta marka była w tym roku liderem na rynku laptopów.
Numerem dwa na tym samym rankingu stał się HP, który sumarycznie uzyskała zaledwie o jeden punkt mniej niż Lenovo. Oznacza to, że jest to laptop niemal równej jakości, jak właśnie te produkowane przez Lenovo. Kategorią, w której HP uzyskało mniejszą ilość punktów były recenzje. Natomiast oceny w designie i wsparciu były większe niż w przypadku Lenovo. Warto wiec mieć to na uwadze.
Kolejnym, trzecim numerem w rankingu okazały się laptopy marki Dell. W ubiegłym roku recenzje, które pojawiły się na ich temat były bardzo pozytywne, a same laptopy zdobyły kilka ważnych nagród. Najmniej użytkownikom podoba się w nich natomiast design, ale nie jest to coś, co przeszkadza w użytkowaniu!

Kolejne trzy miejsca

laptopNa miejscu czwartym ex aequo znalazły się takie marki, jak Acer oraz Asus. Są to więc bardzo porównywalne laptopy, które generują pozytywne recenzje, są innowacyjne i bardzo wartościowe, czyli zapewniają dobry zwrot z inwestycji. To doskonały wybór dla tych, którzy zamierzają dużo i regularnie pracować na tych komputerach.
Na miejscu piątym pojawia się marka Microsoft, która w sumie ma zaledwie o cztery punkty mniej, niż marki będące na czwartym miejscu. Bardzo dużo punktów uzyskała ona w takich kategoriach, jak wartość oraz innowacje. Ta marka ma więc sporo zdolności do tego, aby dalej się rozwijać i nie stać w miejscu cały czas.
Szóste miejsce natomiast należy do Apple. Popularna marka ma doskonałe oceny od użytkowników, dobrze wygląda i dużo (najwięcej ze wszystkich marek) punktów zdobyła także w kategorii wsparcie. Przy ewentualnych problemach z laptopami można więc bez problemu poradzić się profesjonalnych serwisantów, lub oddać laptopa do naprawy.

Co warto wiedzieć o rankingach

Oczywiście każda z tych marek, która znalazła się w rankingu przeprowadzonym przez Laptop Magazine, jest godna uwagi i tak naprawdę laptop należy wybierać pod siebie i swoje zapotrzebowanie. Niektórym zależy na pięknym designie, inni chcą aby laptop był dobrą inwestycją, która szybko się zwróci. Zawsze ważne jest też wsparcie techniczne, jakie marka daje użytkownikom swoich produktów. Bez tego, korzystanie z laptopa byłoby nieco zbyt nieopłacalne.
Dlatego warto wpierw zadać sobie pytanie, do czego dany laptop będzie wykorzystywany. Do pracy, do gier, a może w inny sposób? Nie wszyscy bowiem korzystają ze swojego sprzętu w taki sam sposób. Osoby, które jedynie przeglądają Internet, nie będą potrzebować ogromnego procesora.

Niezależnie od tego na jaką markę się zdecydujemy jest wiele czynności, które użytkownicy wykonują ze swoimi laptopami, a które skracają ich żywotność czy narażają na usterki. Warto więc sprawdzić jak dbać o swój nowy laptop, aby jak najdłużej dobrze się sprawował, a w celu przeglądów czy naprawy usterek znaleźć sprawdzony serwis w swojej okolicy.