Czy kondomy wpływają na bezpieczeństwo seksu?

Kondomy Durex

Załóż prezerwatywy – dbaj o swoje zdrowie

Czym jest bezpieczny seks? Przez wiele osób jest to zbliżenie, które poprzedzone jest doborem odpowiedniego partnera/partnerki oraz stosowaniem zabezpieczeń. Te dzielą się na tymczasowe lub stałe. Do tymczasowych z pewnością zaliczyć można prezerwatywy, zaś do stałych np. tabletki antykoncepcyjne. Ich skuteczność polega jednakże na przestrzeganiu terminowości, to jest stosowania ich każdego dnia o określonej godzinie. Standardowe prezerwatywy wymagają jedynie nałożenia ich przez mężczyznę. Czy seks poprzedzony stosowaniem tabletek jest bezpieczniejszy niż przy użyciu kondomów? Według seksuologów teoretycznie tabletki mają większą siłę, jednakże dla wielu osób orgazm mężczyzny w kobiecie i tak jest niebezpieczny, zawsze bowiem może istnieć ryzyko, że tabletki chwilowo nie działają. W przypadku prezerwatywy taka sytuacja wydaje się być bezpieczniejsza, gdyż nasienie znajduje się w niej. Kondomy mają jednak wady – są tylko przedmiotem, w dodatku bardzo delikatnym, dlatego mogą się uszkodzić. Zbyt ostry seks może być powodem pęknięcia prezerwatywy, jeśli mężczyzna nie skontroluje odpowiednio swojej żądzy może nie sprawdzić przed wytryskiem stanu kondoma i doprowadzić do ryzyka zajścia kobiety w ciążę. Mimo takiego niebezpieczeństwa prezerwatywy są bardzo popularnym środkiem teoretycznie zapobiegającym ciąży oraz przeniesieniu się z jednej osoby na drugą choroby wenerycznej.

Kondomy kupowane na sztuki

Kondomy kupić możemy w każdym sklepie, największy wybór znajdziemy w drogeriach oraz w sklepach internetowych. Wiele osób wstydzi się kupować duże ilości kondomów w sklepach stacjonarnych dlatego wybiera metodę online. Jest ona bezpieczna, skuteczna i dyskretna – paczki z towarem są oznakowane tak, że nikt poza zamawiającym oraz sprzedającym nie może wiedzieć, co znajduje się w środku. W sklepach takich jak http://durex.com.pl można zamówić także prezerwatywy na sztuki, co jest dość popularną metodą zakupów. Pojedyncze prezerwatywy są bowiem tańsze, osoby, które często ich używają mogą być zadowolone z takiego rozwiązania gdyż wiele zaoszczędzą.

Prezerwatywy – obowiązek czy przyjemność

Dla wielu osób prezerwatywy są czymś, co nie jest chętnie zakładane. Część osób uważa, że przeszkadzają w osiągnięciu właściwego uniesienia, dla części osób są niewygodne i nieprzyjemne w dotyku, utrudniają penetrację oraz nieprzyjemnie pachną. Inni sądzą, że założenie prezerwatywy to obowiązek mężczyzny, nawet w przypadku stałego związku. Dla niektórych mężczyzn kondomy to przykry obowiązek, jednakże warto zwrócić uwagę na potrzebę ich użycia w przypadku seksu z osobą przypadkową, np. poznaną podczas imprezy. Zabezpieczają przed niechcianą ciążą, są także gwarantem, że na narządy płciowe nie przedostaną się bakterie wywołujące nieprzyjemne dolegliwości weneryczne.