Jak znaleźć dobrą pracę na stanowisku lekarza w Anglii?

praca dla polskiego lekarza w Anglii

Znalezienie odpowiednio dobrej pracy jest dość często nie lada wyzwaniem – w dzisiejszych czasach jednak istnieje wiele możliwości, dzięki którym możemy pozwolić sobie na pracę za granicą. Wiele jest bowiem ogłoszeń, zwłaszcza w Internecie, na temat zatrudnienia wielu lekarzy o określonych specjalnościach w Anglii. Wiele osób decyduje się na taki wyjazd – jest to często odpowiednie rozwiązanie dla wielu osób. Zawód lekarza ogólnie należy do bardzo dobrze płatnych. Jednak wykorzystanie szansy jaką jest piastowanie stanowiska lekarza w dobrym szpitalu czy przychodni jest czasami ofertą nie do odrzucenia. Wielu lekarzy czeka na taką okazję – wyjazd w ramach kontraktu umożliwia nam bowiem zdobycie dodatkowego i cennego doświadczenia w pracy za granicą. W Anglii często bowiem brakuje przysłowiowych rąk do pracy, co w medycynie jest zrozumiałe. Wielu lekarzy decyduje się na wyjazd nie tylko ze względów finansowych czy takich, które pozwolą na szybki rozwój kariery. Stanowisko lekarza, jakie możemy objąć w jednym z wielu szpitali w Anglii, na pewno otworzy nam drogę do poszerzania swojej wiedzy i umiejętności.

Co może się bardziej opłaca – kontrakt czy samodzielna decyzja o wyjeździe?

praca dla polskiego lekarza w Anglii

Często jest to kwestia sporna. Jeżeli bowiem wyjeżdżamy do Anglii, by pełnić funkcję lekarza danej specjalności w jednym z licznych szpitali, musimy mieć w tym cel. Często wielu polskich lekarzy zostaje wysyłanych do różnych krajów w ramach kontraktów czy delegacji. Jest to najczęściej wielka szansa dla dobrze rokujących lekarzy. Jednak samodzielna decyzja o kontynuowaniu kariery lekarza za granicą, również jest dobrym pomysłem. Jeżeli bowiem chcemy wyjechać do Anglii w celu dalszego pełnienia odpowiedzialnej roli lekarza, jak najbardziej możemy wyszukać odpowiednich miejsc, w których moglibyśmy rozpocząć nowe doświadczenie. Warto jest podejmować takie decyzje, pomimo tego, że są one dość ryzykowne. Jest to bowiem szansa dla rozwinięcia naszej kariery. W Anglii pracuje wielu Polaków na stanowiskach lekarzy i specjalistów, więc wyprowadzka nie powinna stanowić problemu. To, która z opcji może być dla nas bardziej opłacalna, zależy w znacznym stopniu od sytuacji, w której się aktualnie znajdujemy.

Kiedy możemy podjąć taką decyzję?

Warto jest podejmować decyzje, które sprzyjają rozwojowi naszej kariery i nas samych. Jednak nie zawsze nagła wyprowadzka do obcego kraju będzie odpowiednim posunięciem. Warto bowiem przemyśleć pewne aspekty. Jeżeli nie założyliśmy jeszcze rodziny i bardzo pragniemy wyjechać przynajmniej na pewną ilość czasu do Anglii  jak najbardziej możemy sobie na to pozwolić. Trudniej jest w momencie, gdy mamy liczną rodzinę. Zawsze jednak możemy rozwiązać ten problem na różne sposoby. Praca w angielskich szpitalach daje nam bowiem wiele możliwości i otwiera nas na zupełnie nowe doświadczenia.