Jakie rolety mogę kupić?

rolety Bydgoszcz

914019_bored_catModa na rolety nie przemija. Zmieniają się tylko ich formy. Kiedyś najchętniej wybierane rolety plastikowe odchodzą do lamusa. Obecnie wolimy używać rolet materiałowych lub tych wykonanych z naturalnych materiałów. Dzięki nim nasze wnętrza są atrakcyjne i eleganckie.

Możliwości kupienia atrakcyjnych rolet są bardzo duże. Do wyboru mamy rolety Bydgoszcz, rolety rzymskie, rolety rozwijane a nawet rolety plastikowe, jeżeli tylko zależy nam na niskiej cenie.

Rolety plastikowe – sposób dla oszczędnych

Rolety plastikowe dobrze spełniają swoje zadanie – ochraniają wnętrze przed słońcem, jednak ich materiał jest słabej jakości i zwykle szybko się niszczy, a jego czyszczenie jest koszmarem. Osobno musimy bowiem sprzątać każdą z plastikowych pałek – to sprawia, że te rolety są obecnie używane niebywale rzadko.

Rolety rozwijane – bogactwo wyboru

Rolety rozwijane w wariancie zwykłym są sprzedawane w sklepach specjalistycznych albo w hipermarketach i innych mniejszych sklepach – ich cena jest bardzo zachęcająca, tak jak i fakt że często można je w dowolny sposób przycinać do wymaganej długości i szerokości. Należy jednak pamiętać, że takie rolety są słabej jakości – dosyć szybko ulegają strzępieniu i mechanizm rozwijania i zwijania szybko się łamie, przez co roleta zaczyna rozsuwać się do końca,  tworząc nieelegancki wygląd.

Ten sam typ rolet, zakupiony w specjalistycznym sklepie charakteryzuje się trwalszą konstrukcją i lepszym wykonaniem, takie rolety nie zniszczą się tak szybko. Istnieje również możliwość wykonania ich na wymiar – doskonale sprawdzi się takie rozwiązanie w przypadku gdy nasze okna mają nietypowy rozmiar. Ponadto rolety zakupione w takim miejscu są dużo wyższej jakości i mamy możliwość wyboru dowolnej kolorystyki i wzorów naszych rolet.

Rolety rzymskie – nowoczesne rozwiązania

Rolety rzymskie są nowoczesnym typem rolet, przyczepiane do ściany nad oknem, zawsze są widoczne.  Nadają wnętrzu elegancki charakter, doskonale sprawdzają się w przypadku nowoczesnych jak i klasycznych wnętrz. Ich wygląd stanowi prawdziwą elegancką dekorację., nadaje całemu wnętrzu charakteru i stanowi doskonałą oprawę okna.

Zachęcamy do wyboru najlepszych dla siebie rolet, które odmienią całe wnętrze domowe.