Które firmy mają największe szanse na dotacje unijne?

dotacje Unijne

Czy dotacje unijne cały czas są potrzebne?

Początkująca firma, która składa się z zespołu przedsiębiorczych osób musi mieć świadomość tego, że na pewno będzie potrzebować środków pieniężnych na rozbudowę tego czym się zajmuje. Plan biznesowy, napisany dla potrzeb rozwoju na pewno uwzględnił to, lecz samo pozyskiwanie środków finansowych wcale nie musi być tak bezproblemowe jak to można było sobie wcześniej wyobrazić. Wzrastające na rynku spółki muszą ścigać się każdego dnia z konkurentami i zachęcaniem do siebie odbiorców, istotne jest utrzymywanie osób przy budowanej marce, a to wymaga kosztów. Z rozwiązaniem przychodzi pozyskiwanie dotacji unijnych z Unii, które chociaż w jakimś stopniu pomagają rozłożyć swe skrzydła i wydać zebrane na konto wpłaty na różnorodne czynności – np. wypromowanie czy budowę marki w nowych mediach. W zależności od wypracowanego biznes planu uzyskane dotacje przekazać ma się możliwość na istotny cel, który będzie oznaczał pewny czynnik teoretycznie zapewniający uatrakcyjnienie etapów działania firmy i jej rozwój.

♦♦♦

Które przedsiębiorstwa często korzystają z dotacji?

Ta sposobność często wybierana jest przez początkujące podmioty gospodarcze świadczące działania powiązane z ręcznym wykonywaniem konkretnych zadań, np. firmy remontowe, czy biura rachunkowe. Z dotacji korzystają także atrakcyjni, nieamatorscy rzemieślnicy, np. stolarze, krawcy, czy ogrodnicy rejestrujący swe małe firmy.

dotacje Unijne

Zanim dojdzie do złożenia wniosku o dotacje należy przemyśleć czy na rynku lokalnym nie znajduje się już podobna firma, wyjątkowość daje więcej szans na zakładane rozpatrzenie wniosku. Jest to także metoda na stałych konsumentów. Nieobecność innych spółek, wykonujących podobne usługi, sprawia, że wpłacone na konto z Unii dotacje w krótkim czasie zostaną naszym istotnym plusem. Pozyskiwanie funduszy unijnych nie będzie jednak istniało cały czas. Mimo iż Polska jest największym beneficjentem Unii nie można być pewnym czasu, w którym nastanie koniec dofinansowań. Prawdopodobnie w nadchodzącym roku planowane jest zaimplikowanie nisko oprocentowanych pożyczek, przedsiębiorcy które zatem martwią się o fundusze europejskie muszą działać jak najszybciej, jeśli są zainteresowane bezzwrotną pomocą finansową.