Możliwości drukarki 3D

mężczyźni używają drukarki 3d

Zwykłe drukarki coraz częściej nie spełniają pokładanych w nich nadziei. Psują się lub potrafią nie drukować w wystarczająco dobrej rozdzielczości. Coraz częściej jednak ich miejsce zajmowane jest przez drukarki 3D, których możliwości są znacznie większe. Oczywiście nie w każdym miejscu będzie potrzebna taka drukarka, jednak niektóre firmy i niektóre branże mogą być zadowolone z efektów, jakie uzyskają i możliwości, jakie się przed nimi pojawią. Jednak, jakie dokładnie są to możliwości?
Na samym początku trzeba mieć świadomość, że drukarka 3D jest urządzeniem, które jeszcze w dzisiejszych czasach nie należy do najtańszych. Ekstremalnie profesjonalne urządzenia potrafią kosztować nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych i tylko największych przedsiębiorców jest na nie stać. Jednak mniejsze modele są już w bardziej przystępnych cenach. Co zatem jest możliwe do stworzenia za pomocą tych zaawansowanych urządzeń? Czy posiadając wyłącznie drukarkę 3D, jesteś w stanie założyć biznes, który przyniesie zyski, czy może jest to sprzęt, który jedynie pomaga w tych biznesach, które już istnieją?

Co może drukarka 3D?

W zasadzie drukarka 3D może nieskończenie wiele. Przez światowe media niejednokrotnie przepływały informacje o wydrukowanych protez rąk, czy nóg. Za pomocą takiej drukarki można z powodzeniem wydrukować telefon czy aparat. Można więc powiedzieć, że osoba, która posiada taki sprzęt, tak naprawdę może mieć wszystko! Jest także możliwy fakt, założenia firmy dzięki posiadaniu takiego urządzenia. Kto by nie chciał tworzyć ciekawej, futurystycznej biżuterii, lub ozdób do domu? A i takie możliwości daje właśnie drukarka 3D.
Warto jednak mieć pewną wiedzę o tym, jak można taką technologię zastosować i w jaki sposób projektować rzeczy, które zostaną wydrukowane. Tylko dzięki takiej wiedzy, możliwe jest pełne wykorzystanie tych niesamowitych urządzeń. Oczywiście w Internecie istnieją strony, na których profesjonalne firmy zajmują się projektowaniem i drukiem zamówionych wcześniej produktów. W takim wypadku można korzystać z możliwości, jakie daje drukarka 3D bez faktycznego jej posiadania!

Czy warto inwestować w drukarki 3D?

wydruk 3dDrukarka 3D wykorzystywana w domowych celach, jest zdecydowanie najtańszą z możliwych opcji i potrafi kosztować zaledwie 500 zł. Oczywiście, takie drukarki mają nieco ograniczone pole manewru, jednak do użytku domowego sprawdzą się idealnie. Jeżeli jednak ktoś chce wykorzystać drukarkę 3D w swojej firmie, to wtedy lepiej jest zainwestować w sprzęt nieco wyższej klasy, który można znaleźć już za około 1600 złotych. Tego typu sprzęt z pewnością będzie dobrze się sprawdzał w biurach i firmach o mniejszym budżecie.
Czasami jednak można spotkać takie drukarki taniej. Niektóre firmy oferują wynajem drukarek lub sprzedają sprzęt poleasingowy, który potrafi kosztować nawet o 80% mniej niż cena nowego urządzenia. Takie możliwości mogą pozwolić firmom na inwestycje w bardziej profesjonalne modele drukarek 3D, których możliwości są znacznie większe. Warto jest zatem zastanowić się właśnie nad tym rodzajem inwestycji – w sprzęt używany, ale pełni sprawny!

Podsumowanie

Możliwości, jakie daje drukarka 3D jest wiele i zdecydowanie warto jest zastanowić się nad jej zakupem lub wynajmem. Dzięki niej można znacznie ułatwić swoje codzienne życie, jak też i założyć całkiem dochodowy biznes. Oczywiście przed zakupem takiego sprzętu, warto nieco dowiedzieć się o tym, w jaki sposób używa się tej technologii.

W sklepie 3dOffice.pl można zapoznać się z ofertą filamentów do drukarek 3D.