Zalety monitoringu i domofonów

kamera-2

Otwieranie drzwi to tak przyziemna czynność, że wykonując ją nawet się nad tym nie zastanawiamy. Nie myślimy o konsekwencjach dla naszego bezpieczeństwa. Kiedy słyszymy pukanie, lub dzwonek do drzwi, podchodzimy i otwieramy je nie analizując kto jest po drugiej stronie i jakie ma intencje. W perfekcyjnym świecie, to nie byłoby nic złego – nasze drzwi zawsze otwarte dla wszystkich, którzy tego potrzebują. Niestety nie żyjemy w idealnym świecie. Nie zawsze jest bezpiecznie, a czasami napady na domy rozpoczynają się właśnie od pukania do drzwi.

To sprowadza nas do balansowania pomiędzy bezpieczeństwem, a praktycznymi rozwiązaniami, które będziemy mogli stosować codziennie. Przecież wszyscy chcemy czuć się bezpiecznie w naszym domu bez myślenia jakie konsekwencje dla zdrowia i życia naszej rodziny będzie miało każde otworzenie drzwi. W taki sposób możemy się nabawić paranoi. Z tego powodu najlepszym sposobem na pogodzenie tych dwóch kwestii jest zainstalowanie monitoringu i domofonu. Dlaczego? Ma to wiele zalet!

Bezpieczeństwokamera

To jeden z najoczywistszych powodów, by zainwestować w monitoring i domofon. Niezależnie od tego, czy mówimy o naszym domu, czy o naszej firmie. Taki system podnosi poziom bezpieczeństwa na zupełnie inny poziom. Dzięki niemu za każdym razem, gdy ktoś dzwoni do naszego domu możemy zapytać o jego tożsamość. Kiedy kogoś nie znamy możemy zapytać o cel jego wizyty i zdecydować czy chcemy go wpuścić, czy nie.

Dzięki domofonowi zrobimy to wszystko bez otwierania drzwi i narażania naszego bezpieczeństwa. Jeżeli mamy dzieci, możemy je poinstruować kto może wejść do mieszkania. Jednak, by dowiedzieć się kto puka muszą je chociaż uchylić, a to może dać okazję złodziejowi. Łatwo przecież zmanipulować dziecko. Dzięki interkomowi dziecko nie musi otwierać drzwi, a co za tym idzie nie będzie można „wepchnąć się” do naszego domu.

Monitoring

Monitoring będzie szczególnie przydatny dla rodzin z dziećmi i firm posiadających wielu pracowników. Dzięki kamerom będziemy mogli monitorować co się dzieje. W przypadku dzieci będziemy mogli zareagować, kiedy zabawy pójdą w złym kierunku. Jeżeli nasi pracownicy wykonują swoją pracę niepoprawnie będziemy mieli na to dowody. Co więcej dzięki monitoringowi możemy sprawdzić czy wokół naszej posesji nie kręci się nikt podejrzany. W przypadku, gdy padniemy ofiarom kradzieży monitoring da nam niezbite dowody i ułatwi znalezienie sprawców.

Komfortkobieta-przy-domofonie

Często domofony instaluje się nie przy drzwiach, a przy bramie. Dzięki bezprzewodowym rozwiązaniom dużo mniej kłopotliwe jest wpuszczenie kogoś na naszą posesję. Bez problemu możemy zainstalować elektryczne zamki. Dadzą nam one pewność, że na naszym podwórzu będą tylko Ci, których chcemy wpuścić. W przypadku dużych firm odchodzą również koszty zatrudnienia osoby, która będzie otwierała bramę. Wszystko będzie automatyczne.

Nowoczesne technologie

Możemy obawiać się, że zainstalowanie takiego systemu będzie bardzo kłopotliwe. Jednak jeżeli wybierzemy system, który jest bezprzewodowy oszczędzimy czas oraz pieniądze na przewiercaniu się i odpowiedniej instalacji kabli.

System monitoringu i domofony przenoszą nas na nowy poziom bezpieczeństwa. Nie tylko mogą ochronić nas przed wieloma zagrożeniami dzięki temu, że nie otwieramy drzwi przed obcymi. Dodatkowo odstraszą złodziei, którzy będą wiedzieć o kamerach. Nawet jeżeli padniemy ofiarom rabunku to łatwiej będzie znaleźć przestępców. Taki system połączony z najnowszymi technologiami może również ułatwić nam życie – dzięki zdalnemu otwieraniu bramy, obserwowaniu dzieci czy pracowników oszczędzimy czas i pieniądze.